Jeigu ši procedūra atliekama poliklinikoje arba ligoninėje iš anksto užsiregistravus, tuomet, tikėtina, tai nieko nekainuos. Nebent neturėtumėte privalomojo sveikatos draudimo, kuris yra būtinas visiems gyventojams. Tačiau tokia išimtis mažai tikėtina ir galėtų pasitaikyti tik labai retais atvejais. Tačiau akių regos tikrinimas gali būti atliekamas ir privačiose įstaigose. Dažniausiai tai bus įvairūs optikos salonai, kurie kartu turi įsirengę ir gydytojo kabinetą. Nors tuo užsiimti gali ir privatūs gydytojai, tačiau tokių nerasime labai daug. Tokiu atveju kainos labai priklausytų nuo to, kokios procedūros bei kokie testai yra atliekami. Patys paprasčiausi tikrai nebus labai brangūs, tačiau sudėtingesni gali kainuoti ir daugiau. Bet gali būti ir tokių atvejų, kuomet akių regėjimas bus patikrintas ir visiškai nemokamai. Kadangi neretai optikos skelbia tokius pasiūlymus bei akcijas. Ir jų metu tikrai galima nieko neišleisti. Todėl nereikėtų abejoti dėl kažkokios paslėptos minties, kadangi ji labai paprasta. Optikos suinteresuotos plėsti klientų ratą, kurie ateityje galėtų įsigyti jų produktus. Ir tokie pasiūlymai padeda nesunkiai tą padaryti, tačiau žmonės tikrai nėra kažkaip įpareigojami.

Kaip vyksta regos patikrinimas?

Daugumai jis iškart asocijuosis su ant sienos kabančia lenta ir jose esančių raidžių atpažinimu užsidengus vieną akį. Šį metodą galima vadinti jau klasikiniu, kadangi jis pats populiariausias ir naudojamas jau ne vieną dešimtmetį. Tačiau pirminiam įvertinimui jis yra pakankamai patikimas. Be to, neužima daug laiko ir nereikalauja kažkokių specifinių įrankių ar įgūdžių, todėl gali būti atliekamas šeimos gydytojo. Ir jeigu jo rezultatai geri, tuomet tolimesnių tyrimų dažniausiai nereikia. Tačiau kitu atveju atliekami gerokai modernesni testai naudojant jau šiuolaikinius įrenginius. Ir tą gali daryti jau tik kvalifikuoti šios srities specialistai. Kurie įvertina ne tik regėjimo pakitimus, tačiau ir jų priežastis. O atsižvelgiant į tai jau galima parinkti specifines regos korekcijos priemones.

Taip pat šiomis dienomis neturėtų nustebinti ir galimybė pasitikrinti akis savarankiškai pasitelkus internetą. Kuriame galime rasti ne vieną regos testą, kurie nors ir paprasti, tačiau pirminiam įsivertinimui puikiai tinka. Be to, toks variantas neužims daug laiko, kadangi niekur nereikės eiti iš namų. Taip pat jis turėtų patikti vaikams, kurių dalis ne itin mėgsta gydymo įstaigų, o išmaniosios technologijos vilioja visus juos. Tad regos patikrinimas būtų panašesnis į žaidimą, negu kad į tikrą procedūrą.

Regos tikrinimo centras, kur kreiptis dėl suprastėjusio regėjimo

Pirmiausiai vertėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris įvertinęs regos būklę duotų siuntimą pas šios srities specialistą. Tačiau norint išvengti šių oficialių ir kartais ilgai trunkančių procedūrų galima kreiptis tiesiai pas gydytoją privačiame kabinete. Ir tikrai nereikėtų bijoti aukštų kainų, kadangi dauguma paprastų tyrimų ten nekainuos labai daug. O kai kuriuose optikos salonuose įsikūrę kabinetai šias paslaugas gali pasiūlyti ir visai nemokamai. Kadangi ten dirba kvalifikuoti gydytojai ir yra visa tyrimams reikiama įranga. Be to, toks variantas patogus dar ir todėl, kad nustačius regos problemas galima praktiškai iškart įsigyti tinkamus akinius.

Written by : Robertas

Subscribe To My Newsletter

BE NOTIFIED ABOUT BOOK SIGNING TOUR DATES

    Donec fringilla nunc eu turpis dignissim, at euismod sapien tincidunt.