Dar pakankamai neseniai jis būdavo labai primityvus ir daugumoje būstų vienodas. Tiesiog kambario viduryje ant lubų būdavo pakabinamas šviestuvas, kuris ir tapdavo pagrindiniu tos patalpos šviesos šaltiniu. Tačiau šiomis dienomis tokių variantų lieka vis mažiau. Ir ne tik todėl, kad jie nėra labai efektyvūs. Bet dar ir dėl to, jog žmonės ieško būdų kaip pagyvinti interjerą išskirtiniais sprendimais.

Būtent dėl šios priežasties atsirado ir laiptų apšvietimas, kurio funkcija yra daugiau stilistinė, negu kad praktinė. Bent jau taip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Ir tame būtų dalis tiesos, tačiau tokiu būdu yra išskiriami ir patys laiptai. Todėl sumažėja rizika netyčia paslysti, nukristi ir susižaloti netinkamai padėjus koją ant pakopos. Tas ypatingai aktualu bei pasijaučia tamsiuoju metu. Kadangi laiptai nėra ta vieta namuose, kuri yra natūraliai ryškiai apšviesta. Todėl toks papildomas šviesos šaltinis gali būti tikrai naudingas. Be to, su šiandieninėmis technologijomis jo įrengimas nebus sudėtingas ir brangus. Tad toks variantas yra prieinamas praktiškai kiekvienam.

Vienas iš svarbiausių aspektų svarstant bei planuojant, koks bus apšvietimas yra tolygus šviesos pasiskirstymas. Kadangi kambario šonuose bei centrinėje dalyje suprojektuoti išskirtiniai sprendimai gali būti tikrai gražūs. Tačiau tuo pačiu metu kita patalpos dalis bus mažiau apšviesta ir toks skirtumas nepridės komforto. Žinoma, nereikia apšviesti kiekvieno namų kampelio, tačiau pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į tas vietas, kur leidžiate daugiausiai laiko. Tokiu būdu galima išvengti ir šešėlių susidarymo. Tą padeda padaryti ir šiuolaikiniai šviestuvai, kurie yra išdėstomi tolygiai praktiškai visame lubų plote. Tad pagrindinėse patalpose tikrai verta pagalvoti apie tokį variantą. Tuo labiau, kad jį galima derinti ir su klasikiniais sprendimais bei taip sukurti ir praktišką, ir vizualiai patrauklų vaizdą.

Led apšvietimas virtuvei – dėmesio vertas sprendimas

Tai vienas iš labiausiai šiomis dienomis pasiteisinusių variantų. Būtent todėl toks apšvietimas dabar sutinkamas praktiškai kiekvienoje naujai įrengtoje virtuvėje. O kai kurie baldų gamintojai netgi iškart parduoda savo produktus jau su įmontuotu šviesos šaltiniu. Kadangi, nepriklausomai nuo pagrindinio šviestuvo tipo, atsistojus kažką gaminti prie spintelių automatiškai sukuriamas šešėlis. O šiuo atveju jis yra panaikinamas papildoma šviesa, kuri sklinda tiesiai į stalviršį nuo spintelių viršaus. Led technologija sukuria pakankamai šviesos visam reikalingam plotui, dažniausiai naudojant juostas. Taip pat ji užtikrina, jog elektros sąnaudos bus minimalios ir praktiškai nejaučiamos. Taigi, toks variantas turi daugybę privalumų ir praktiškai nė vieno trūkumo. Kas ir lėmė, jog jis taip išpopuliarėjo.

Apšvietimams namams taip pat turėtų būti derinamas kiekvienai erdvei atskirai. Tą puikiai parodo išskirtinis sprendimas virtuvei, kurioje daugiausia laiko praleidžiama būtent gaminant maistą. Tuo tarpu vonioje ar miegamajame gali būti svarbūs visai kiti dalykai. Todėl planuojant kiekvieną iš šių erdvių reikėtų skirti joms atskirą dėmesį. Ir geriausia įvertinti ne tik asmeninius poreikius, tačiau ir interjerą bei ypač baldų išdėstymą. O jeigu atsirado šviesos trūkumas visuomet jį galima kompensuoti papildomais įrenginiais, kurie gali būti lengvai derinami jau prie esančių sprendimų.

https://www.ledinis.lt/

Written by : Robertas

Subscribe To My Newsletter

BE NOTIFIED ABOUT BOOK SIGNING TOUR DATES

    Donec fringilla nunc eu turpis dignissim, at euismod sapien tincidunt.